Což takhle dát si špenát?

Chyba v desetinné čárce změnila špenátu jeho do té doby poklidný život. Ale i když se na nesprávný výpočet obsahu železa nakonec přišlo, oblíbenost této zeleniny již přetrvala. A oprávněně! Protože pestrost užití špenátu v kuchyni je opravdu značná – čerstvý se skvěle hodí do salátů nebo nebo na italskou "pastu", bez mraženého si pak nedokážeme představit takové stálice naší kuchyně jako moravský vrabec s bramborovým knedlíkem.

Pepkovi námořníkovi dodával špenát sílu, vaší kuchyni přinese špenát Dione/Agrimex pochvalu spokojených strávníků.


Středa, 6. květen 2020

Česká značka

Dione je původem česká značka prvotřídní zmrazené zeleniny a ovoce. Sídlí ve středních Čechách v Panenských Břežanech, a to vůbec není náhoda.

Zelenina z Polabí a Litoměřicka

Pro značku Dione totiž zpracováváme nejkvalitnější, povětšinou českou, zeleninu z tradičních pěstitelských oblastí jako je Polabí a Litoměřicko, odkud to k nám do Panenskách Břežan je jenom kousek. Zeleninu sklízíme ve fázi nejvyšší zralosti, kdy má nejlepší chuť, vůni, barvu, ale také obsah nutričních hodnot, hlavně vitamínů, fitonutrientů a minerálních látek.

Špenátové pole na Litoměřicku

Zpracováno pár hodin po sklizni

Z pole to k nám trvá v některých případech jenom pár minut. Strategická poloha našeho moderního zpracovatelského závodu nám umožňuje nabízet hotové produkty Dione třeba již po 3 hodinách od sklizně.

Pečlivý výběr a moderní technologie

Čerstvou zeleninu a ovoce zpracováváme ihned po příjezdu do Panenských Břežan. Po pečlivé selekci, kdy vybíráme ty nejkvalitnější a velikostně stejné kousky, zeleninu a ovoce myjeme a následně hned šokově zmrazíme. Díky tomu si produkty Dione zachovávají charakteristickou chuť, barvu, vůni a vysoký obsah nutričních látek, vitamínů či enzymů. Můžeme tak mluvit o tom, že zmrazené produkty Dione jsou mnohdy ještě čerstvější než "čerstvé".

Bez umělých látek či přísad

Při zpracování navíc nepoužíváme žádné umělé konzervanty, barviva či stabilizátory. K čisté přírodě má blízko i původ názvu naší značky. V řecké mytologii je totiž Dione bohyní svěžího deště a životadárné vláhy.

Dione - mrazivě dobré!

V obraze

Produkty

Vyzkoušejte

Staňte se našimi fanoušky

Novinky na váš e-mail

Teď už vám nic neunikne! Získejte nejnovější informace o novinkách a produktech, tipech a doporučeních, receptech a další inspiracích. Rozesíláme maximálně jednou měsíčně.

Odebírat newsletter

Kontakty

Orkla Foods Česko a Slovensko a.s.
Mělnická 133
277 32 Byšice

+420 800 111 736
food.service@orkla.cz