Skupina Orkla

Orkla je jedním z nejstarších norských průmyslových konglomerátů. Její historie sahá až do roku 1654, kdy byla založena čistě jako společnost těžící železnou rudu z bohatých norských nalezišť, avšak postupem času se stala jedním z nejvýznamnějších evropských potravinářských firem.

Společnost Orkla ASA, kótována na burze v norském Oslu, je lídrem mezi firmami dodávajícími značkové spotřební zboží v oblasti potravin a drogistického zboží v severských a pobaltských státech.

Významnou pozici na trhu v některých produktových kategoriích má také ve střední Evropě a Indii. Společnost Orkla zaujímá rovněž vedoucí pozicí na evropském trhu s pekárenskými výrobky. Dále se angažuje v realitním byznysu a v oblasti hliníkových výrobků. Orkla zaměstnává celosvětově cca. 18 tisíc zaměstnanců a její roční obrat činí kolem 40 miliard NOK.

Součástí skupiny Orkla Foods Česko a Slovensko jsou též moderní potravinářské firmy Vitana, Hamé a Agrimex se širokým portfoliem oblíbených potravinářských značek. Na český trh dodává Orkla v rámci své divize Health mimo jiné oblíbené zdraví prospěšné produkty Omega 3 s norským rybím olejem.

Orkla v číslech

8 miliard

obrat v Kč

13 závodů

ve 3 zemích

40 trhů

po celém světě

2. největší

výrobce balených potravin v ČR

Značky

Staňte se našimi fanoušky

Novinky na váš e-mail

Teď už vám nic neunikne! Získejte nejnovější informace o novinkách a produktech, tipech a doporučeních, receptech a další inspiracích. Rozesíláme maximálně jednou měsíčně.

Odebírat newsletter

Kontakty

Orkla Foods Česko a Slovensko a.s.
Mělnická 133
277 32 Byšice

+420 800 111 736
food.service@orkla.cz